DOLAR 33,0925 0.3%
EURO 36,1049 0.29%
ALTIN 2.594,980,99
BITCOIN 21100502,25%
NE OLACAK ULUOVA İLE KUZOVANIN HALİ…

NE OLACAK ULUOVA İLE KUZOVANIN HALİ…

2 Şubat 2022 17:11
NE OLACAK ULUOVA İLE KUZOVANIN HALİ…

Okunma: 164 kez okundu.

ÜVEY EVLAT MUAMELESİNE DEVAM!!!

SUSUZLUK ULUOVA VE KUZOAVANIN KADERİ Mİ?

Mavi Tünel projesiyle Konya Ovasına, Atatürk barajını Şanlıurfa Bozova Tunelleriyle Harran ve Mardin Ovalarına, Dicle Nehrini Diyarbakır Ovalarına akıtan, Yüzlerce barajlarla yüzlerce ovanın sulama projelerini yaparak toprakla suyu kavuşturan AKP Hükumeti Elazığ’a üvey evlat muamelesi yapıyor.

2021 yılı içerisinde Ulu ova ve Kuzova Sulama projesini dillerinden düşürmeyen Sayın vekillerimiz Ulu ova ve Kuzova köylülerinin umutlandırmıştı. Hatta Tarım Orman Bakan Yardımcısı M.Hadi Tunç’un hemşehrimiz olması bu umutları daha kuvvetlendiriyordu. Nitekim Bakan Yardımcısı Tunç 2021 yılı Temmuz ayında Ulu ova Sulama Projesiyle ilgili başta milletvekillerimiz olmak üzere geniş katılımlı bir toplantıda Uluova Sulama Projesini MASAYA YATIRMIŞLARDI.(!)

Hatırlanacağı üzere 2021 yılı yatırım programında Ulu ova Sulama Projesine sembolik olarak 1 milyon ödenek ayrılmıştı. Geçtiğimiz yıl gündemin ilk sıralarında yer alan proje köylü vatandaşın 2022 yılı bütçesinden beklentisinide artırmıştı haliyle.

Beklenen gün geldi ve 2022 yılı yatırım programı açıklandı. Büyük bir hayal kırıklığıyla Yatırım programında Uluova Sulama Projesine sembolik olarak 1 (bir) milyon lira ödenek ayrıldığı görüldü. Diğer yandan yatırım programında Kamu hizmet binaları ve lojmanlar için milyonlarca lira tahsis edilirken, ilimiz tarimsal ekonomisine ve istihdama önemli katkılar sağlayacak olan Sulama projeleri es geçildi. Şimdi sormak lazım Sayın Bakan Yardımcısı bakanlıkta ne iş yapar ve Sayın vekillerimizin yatırım programıyla ilgili etkileri ne kadar olmuştur. Bugüne kadar bize reva görülen muameleden çok iyi anlaşılıyor ki, ilimizin sorunları merkezi hükumetin ve Ankaradaki bürokratın insafına kalmış vesselam!…

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.