DOLAR 32,2118 0.09%
EURO 35,0448 0.48%
ALTIN 2.453,21-0,33
BITCOIN 22541800,25%
NEBATİ YAĞ GİBİ AKMAYA DEVAM EDİYOR

NEBATİ YAĞ GİBİ AKMAYA DEVAM EDİYOR

28 Mart 2022 15:58
NEBATİ YAĞ GİBİ AKMAYA DEVAM EDİYOR

Okunma: 155 kez okundu.

MEĞER SUÇLU SOSYAL MEDYAYMIŞ

      Hazine ve Maliye bakanı Nureddin Nebati gündemde kalmaya devam ediyor. Memleketi Şanlı Urfa da bulunan bir sokakta yaklaşık yüzle iki yüz arasında hısım ve akrabalarının yanı sıra sokak esnafı ve arkadaşlarına yaptığı konuşmasında Türkiye de yağ sıkıntısı olmadığını, bunu sosyal medyanın çıkardığını açıklıyor.

Akıyor Nebati durmuyor, yeni ekonomi modelini anlatırken gözleri ışık saçıyor, akan yağ yer sofrasına damlıyor.

Yağ konusunda suçlunun sosyal medya olduğunu söyleyince, Esnafı, milleti, çalışanı, cebinde olmayanı, emekliyi, işsizi, basını suçladığının farkında değil sanki muhterem zat.

Stokçulukta marketleri suçlarken bizim dediği Tarım kredi kooperatiflerine ait marketlerde daha ilk günden yağın stoklanıp raflardan kaldırıldığını kimse anlatmamış galiba bakana.

Piyasada o günün fiyatıyla 106 Liradan satılan ay çiçek yağının devletin marketinde 120 lira olduğuna bu millet gözleriyle ve ödediğiyle şahit olurken, Nebati’nin gözleri için katarak sorunu olup olmadığını doktoruna göstermesini öneriyoruz.

ALLAH AŞKINA MİLLETE GERÇEKLERİ ANLATIN ARTIK

Yeteri kadar stokumuz var denildikçe fiyatların zam gördüğünü ve bugün Ayçiçek yağının 170 lira olduğu gerçeğini görmeyenlere, haklısınız sizin yer sofranızda tereyağından başka bir yağ kullanılmamış diyoruz.

      Sayın bakan bakın etrafınıza, sorun, görün, yaşayın diyoruz. Sayın bakan çıkın sokağa, esnafa uğrayın, simit satana, yük taşıyana, tarımda çalışana, tek gelirden beş kişilik ailesine bakmaya çalışan babaya sorun. Çıkın sokağa gururlanarak anlattığınız kördüğümün milleti nereye sürüklediğini görünüz. Her sofra sizin önünüze serilen nimetlerle donatılmıyor bu Ülkede.

  ET FİYATLARINA YÜZDE 48 GELDİ YÜZDE 30 ORANINDA ZAM 

      Et ve süt kurumu bugün yaptığı açıklamada kırmızı ete yüzde 48 oranında zam yapıldığını açıkladı. Sayın bakana duyurulur.

       Ayrıca Mübarek Ramazan ayına girmemize sayılı günler kala sayın bakandan ricamız, seçerek, işaret koyarak değil, arayarak hiç değil. Rastgele her gün bir ailenin sofrasına misafir olun ve görün sakladığınız gerçekleri.

Duaların bol olduğu bu ayda Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

EVDE ŞEKERLE UN DA YOKMUŞ

Son günlerde benzin ve yakıtın yanı sıra temel gıda ürünlerindeki yüksek artışlar vatandaşı canından bezdirmeye devam ederken KDV. Oranındaki indirimlerinde piyasalara yansımadı görülmüş oldu.

Tüm bunlar yetmez gibi  son günlerde patlak veren ürünlere şekerle un da katılmış oldu. Üreticinin pancar üretimine kota koyup, bir çok şeker fabrikasını özelleştirme kapsamına alarak elden çıkartılması nereden nereye geldik diye vatandaşın hafızalarını yerle bir ederken  şekerin kilo fiyatında yaklaşık yüzde üç yüz oranında artışa meydana geldi.  Stoklarımızda herkese yetecek kadar unumuz, şekerimiz, yağımız var denilerek avutulan vatandaş gerçeği yaşayıp  rafları boş görünce , Sayın Nebati’nin gözlerinden sonra sözlerini de sorgulamaya başladı.

Milletin sesiyle ses vermeye çalıştığımızda mübarek ayda Rabbim beterinden esirgesin diye dua ederken, bir mucize olaydı sözünü de anımsayarak onuncu köyden tüm Müslüman aleminin Ramazan ayını kutlar, bereket, sağlık ve huzur dolu bir ay geçirmelerini temenni ederiz.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.