DOLAR 32,1957 0.04%
EURO 35,0396 0.12%
ALTIN 2.503,26-0,27
BITCOIN 22855965,99%
ONUNCU KÖYÜN ÜÇÜNCÜ GÖZÜYLE…

ONUNCU KÖYÜN ÜÇÜNCÜ GÖZÜYLE…

7 Mart 2022 12:51
ONUNCU KÖYÜN ÜÇÜNCÜ GÖZÜYLE…

Okunma: 108 kez okundu.

VALİLİK VE PAŞA KONAĞI

Gazi caddesinin devamı olan Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan vali konağı ile bitişiğinde bulunan ve yıllardır atıl bir halde duran paşa konutu cadde üzerindeki ömrünü tamamladı diye bir düşünce ortaya atmış olsak birçok renkli tenkit ve takdir yazıları göreceğimizden şüphemiz olmaz.

Oysa yaklaşık yarım yüzyıl üzerindeki varlığıyla şehrimizde görev yapmış yüzlerce valiye ve paşa ya konut olarak hizmet sunmuş binalar yeni bir yerleşkeye taşınarak bu alanın burada yapılacak çalışma yeni yapılan stadyumun nefes kazandırmaz mı?

Ayrıca valilik konağının bu millet üzerindeki saygın bina konumunun da dikkate alınarak yeniden tasarlanması devletin malı anlamında şehirde kalacağı için şehrin birinci derecede sorumlusu olan vali ve ailesinin yanı sıra konuklarına da en güzel hizmeti sunmada bu şehrin ne kadar misafirperver olduğunu göstermez mi?

BEYZADE EFENDİ BULVARI

Hazardağlı kaşağından Keban yoluna ilerlediğimizde üzerinde bulunduğumuz bulvarın adıdır Beyzade Efendi Bulvarı.

Bu bulvar üzerinde orta refüjün araç yolundan daha büyük ebatlarda oluşması bu bulvara farklı bir gözle bakılmasına sebep olmadığı ortadayken bu alanın kaldırılıp bulvarın araç yolunun ya da kaldırımın büyütülmesi sağlanamaz mı?

Onuncu köyün şehrin gözüyle baktığımız bulvarda yapılacak çalışmaların içerisine yol üzerinde bulunan ve yaklaşık beş tane ana yolun bağlandığı karaçalı suyunun bulunduğu yerin yanındaki kavşağın yaşadığı sıkıntı da gözlerimize takılanlar arasındaydı.

Kavşağın en büyük eksikliği olan trafik ışıkları inanıyoruz ki kısa sürede yapılacak çalışmalara dâhil edilip yük hafifletilmiş olur.

ORDUEVİ KAVŞAK KÖPRÜSÜ

Deprem sonrası neredeyse yerle bir olan Ordu evi kavşağındaki binaların yıkılmasıyla yapımında hiçbir anlamın olmadığı köprünün yıkılması ilgili bakan tarafından açıklanmasına rağmen bu şehrin kendine bakanı çok olduğundan söz ve sohbetler diğer söylenenler gibi toz olup uçmuştu.

Projesinde ve yapımında gözle görülen yanlışlık dikkate alınmadan çevresinde bulunan binaların balkonuna ve odasına kadar hizmet sunduğu düşünülen köprü için yakın evlerin balkonuna neden toplu taşıma durağı düşünülmedi acaba?

Şehir içerisinde hiçbir yerde örneği olmayan bu hantal ve görüntü kirliliği oluşturan yapının yıkılıp ortadan kaldırılması hiç kuşkusuz şehir için hayra işlenecek bir çalışma olacaktır.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.