DOLAR 32,1890 0.01%
EURO 35,0445 0.53%
ALTIN 2.445,83-0,63
BITCOIN 2220535-0,90%
ÖRNEK ALINIRKEN ARAYAN OLDUK

ÖRNEK ALINIRKEN ARAYAN OLDUK

25 Nisan 2022 16:40
ÖRNEK ALINIRKEN ARAYAN OLDUK

Okunma: 63 kez okundu.

MALATYA ESENLİK ANONİM ŞİRKETİ 

 TANIMAKTA FAYDA VAR

      14 Mayıs 1990 tarihinde kurulan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Anonim Şirketi %100’ü Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan iktisadi bir teşebbüstür.

      İdari Yapı: Esenlik AŞ’nin yönetim organizasyonu 1 Genel Müdür ve Genel Müdürlüğe bağlı olarak çalışan birim sorumlularından oluşmaktadır.

      Esenlik, süpermarket İşletmeciliği, İnşaat Emlak, Malatya Şehirlerarası Otobüs Terminali İşletmeciliği, Canlı Hayvan Pazarı, Et Entegre ve Soğuk Hava Deposu, “Esenlik ve Nergis” markalı ürünleri, Kimya Fabrikası’nda ürettiği ürünler olmak üzere farklı iş kollarında 1990 yılından beri başarıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirket bünyesinde 638 kişi istihdam edilerek şehirdeki işsizlik sorununun çözümüne katkımız olsun denilmektedir.

Kurulduğu tarihten bu yana her yıl Malatya ilinde en fazla vergi ödeyen kuruluşlar arasında yer alan Esenlik AŞ. Malatya’ya ticari faydalarının yanı sıra istihdam; sosyo ekonomik ve kültürel sorunlarla da yakından ilgilenmektedir.

Özellikle faaliyette bulunduğu alanlarda, piyasada fiyat istikrarının oluşmasında öncü rol üstlenmektedir.

Kurulduğu günden bu güne kadar yaptığı yatırımlar ve yarattığı katma değer ile Malatya ekonomisinin önemli aktörlerinden biri haline gelen şirket, 320 milyonu aşan cirosu ile olarak sağladığı istihdamın yanında binlerce insanın ekmek kapısı olmuştur. Bulunduğu topraklardan kazandıklarını kendi şehirlerinin kalkınması için kullanan belediye bünyeli şirket birçok alanda ilkleri başarmanın yanında kendi markalarını da oluşturup bölgesinde tek, ülkede sayılı kuruluşlar arasında yer almıştır.

ŞİRKETE YENİ BİR MARKA

NERGİS

Şirket bir yandan faaliyet ağını geliştirip büyütürken diğer yandan kendi markalarını oluşturmak adına çalışmalarına devam ederken ortaya Nergis markası çıktı.

Oluşturulan markalarla ilgili şirketin paylaşımında şunlar yazılmaktadır. “Malatya’nın tarihi bir ticari geçmişi var. Tarım havzası üzerine kurulu olan ilimizde en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.    Kendisi ile özdeşleşmiş ve nüfusunun yüzde 60’nın dolaylı olarak etkilendiği yerel ve ekonomik kalkınmanın asıl kaynağı ise kayısıdır.

Üreticilerimizin pazar payı bulma sıkıntısını biliyor buna göre hareket ediyoruz. Bünyemizde kuruluşunu tamamladığımız Nergis markası olarak kavurma, sucuk, salam, sosis, tereyağı, bakliyat, baharat çeşitlerinde onlarca ürün çıkartıyoruz. Bu ürünleri üretirken ilimizin yerel üreticilerinin emeğine saygı göstererek onlardan aldığı ürünleri işleyerek yine siz halkımıza güvenli lezzeti sunuyoruz. Bu şeklide yerel kalkınmaya destek verirken kazandığıyla ise ilimizin gelişimine katkı sağlıyoruz. Biz Esenlik olarak yıllardır tüm marketlerimizde güven duyulmayan hiçbir markayı bulundurmadık.

Başlangıçta canlı hayvan pazarı hizmeti ile başlayan sonrasında kendi denetimimizde veteriner kontrolünde marketlerimize taze et düzenlemesi kısa sürede bölge çiftçilerimizden alınan hayvanlarımızı kendi et kesim entegremizde keserek Esenlik ve Nergis markalı et ürünleri üretimine başladık. 1000 m2lik bir alanda üretime başlayan Nergis ve Esenlik markalı et ürünlerinin yanı sıra süt ürünleri de kısa sürede market raflarında yerini alarak halk tarafında takdir gören ve güven duyulan birer yerli marka olmayı başardı. Bunun yanında bakliyat, baharat, şeker ve zeytin gibi temel ihtiyaçlar olan üretimlerimiz ile aranan markalar olduk. Esenlik üretim guruplarına sadece Nergis olarak değil aynı zamanda Esenlik et ürünlerinin yanı sıra süt ürünleri ve birçok alanda da ürün çıkararak süpermarket ve pratik marketlerimize ürün tedarik ediyoruz. TSE İSO 22000 Belgesi ve helal gıda belgelerini kısa sürede almayı başaran Nergis bölgede tek Türkiye’de ise sayılı markalar arasında yerini almanın haklı gurunu yaşıyor. Tüketen bir ülkeden üreten bir ülke konumuna gelmek Malatya ve bölgede üreten ve Türkiye’ye değer katan bir kuruluş olmaktan gururluyuz, mutluyuz denilerek yapılan çalışmanın sürecini anlatan tanıtımı yapılan Esenlik ve Nergisi ayakta alkışlamak gerekmez mi?

ONUNCU KÖYDEN ÇIKAN SES…

Bulunduğu şehirde kazandığını tekrar yatırıma dönüştürüp istihdam sağlamının yanında devletine ve milletine olan bağımlılık sorumluluğu altında vergi ödeme sırlamasında üst sıralarda yer edinmenin gururu ortadayken…

Hiçbir projesi olmayan, yan gelip yatılan, üretim yoksunu, aranan memur gündüz saatinin 2,30 da rahatça yemeğe ya da gezmeye çıkabiliyorsa, gelecek adına bana değmeyen yılan bin yaşasın diyebiliyorsa vay halimize. Adı ne olursa olsun, bilmem nerenin bünyesinde bulunursa bulunsun, işten kaçan, kâğıt üstünde kurulmuşu yapılmış kuruluşlar ha var ha yok…

Halk ekmek fabrikalarını gündeme getirdiğimizde yüzümüze karşı, “ bu kadar istemeyin bu fabrikalar olduğu gibi zarar” diyen bünye çalışanlarına şunu demek lazım. Bol kepçeden dağıtılan kaynaklar, yanlış yapılan projeler için yolun sonunda, yapılan masraflara aldırış etmeden hata yaptık, bilmedik, görmedik denilerek çöpe giden hesaplar, yaşanan bu kadar sıkıntılara rağmen halkın cebinden çıkanı etkinlik yaptık denilerek sorgusuzca savurmalar…

Milletin sesi olunca hikaye bitmezmiş…

HABER: Mehmet DUMAN

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.