DOLAR 32,7892 0.87%
EURO 35,3019 0.84%
ALTIN 2.467,601,45
BITCOIN 21689292,30%
ÖZEL HASTANELER DENETLENİYOR MU…?

ÖZEL HASTANELER DENETLENİYOR MU…?

20 Şubat 2022 13:29
ÖZEL HASTANELER DENETLENİYOR MU…?

Okunma: 58 kez okundu.

 

“Özel Hastaneler Denetleniyor mu?” Özel Hastanelerin uyguladığı fahiş fiyatlardan yakınan ELMİYAD Başkanı Gülşah Altaş, “Son günlerde ülke genelinde yaşadığımız ekonomik kriz vatandaşı derinden yaralıyor. Elektrik, doğalgaz, akaryakıt ürünlerine gelen zamların ardından vatandaşın sağlıkla ilgili başvurduğu özel hastaneler de fahiş fiyatlarıyla vatandaşı canından bezdiriyor. Şehrin en büyük hastanesi olan Fethi Sekin’e uzak olduğu için gidemeyen vatandaşlar, acil durumlarda başvurdukları özel hastanelerden dertli mi dertli. Hastane giriş ücretinin 200 TL olduğu, istenilen tetkiklerin de giriş ücretinin en az iki üç katı tuttuğunu belirten vatandaşlar, özel hastanelerin bu konuda denetime tabi tutulup tutulmadığını merak ediyor.” dedi. Özel hastanelerin acilden giriş fiyatının da son günlerde yükseldiğine dikkat çeken Gülşah Altaş, “Vatandaşlar, bir yandan ekonomik krizle uğraştıklarını diğer yandan ise özel hastanelerin fahiş fiyatlarından dolayı muzdarip olduklarını belirtiyorlar.

Özel hastanelerin tetkik rakamlarının oldukça yüksek olduğunu bu konuda devletin soruna acil olarak el atmasını isteyen vatandaşlar, ultrason, kan gibi tahlil ücretlerinin giriş parası alındığı için alınmamasını istiyorlar.” dedi. ELMİYAD olarak başta İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere ilgili tüm kurumlara seslenen Altaş, “Ekonomik krizin iyiden iyiye kendisini hissettirdiği şu dönemeçte vatandaşın sağlıkla ilgili sıkıntılarda başvurduğu özel hastaneler, fiyat politikalarını hangi mantıkta belirliyor? Hastane giriş ücretlerinin yanında hekimlerin istediği tetkikler neden bu denli yüksek? Küçük bir operasyon için dahi ilgili birimlerin vermiş olduğu fiyatlar bakanlığın denetimine tabi midir? Bu ve buna benzer sıkıntılardan dolayı özel hastanelere gidemeyen vatandaşların bu mağduriyeti giderilecek mi? Umarız ilgili kurumlar bu konuda üzerine düşen çalışmaları gerçekleştirir ve vatandaşların bu konudaki mağduriyeti giderilir. Bizler ELMİYAD olarak konunun her daim takipçisi olacağımızı belirterek, vatandaşın sesini ilgili kurumlara duyurmayı sürdüreceğiz. Herkese sonsuz teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.