DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2094399-4,14%
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ”İLK YARDIM” EĞİTİMİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ”İLK YARDIM” EĞİTİMİ

1 Mart 2022 16:55
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ”İLK YARDIM” EĞİTİMİ

Okunma: 44 kez okundu.

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik temel ve ileri yaşam desteği eğitim verildi. Fırat Üniversitesi Hastanesi Genel Acil Tıp Anabilim Aalı öğretim üyesi Doç. Dr. Metin Ateşçelik, tarafından uygulamalı temel ve ileri yaşam desteği eğitimİ verildi. Ateşçelik, yaşam destek eğitimin de kalbin ve solunumun durması gibi acil vakalarda sağlık çalışanlarının yapması gereken uygulamaları sıraladı. İnsanlar da kalp durması veya nefes alamama gibi durumlarda, en geç dört dakika içerisinde müdahale edilmesi gerektiğinin önemini vurgulayan Ateşçelik, kalp durmasından kaynaklanan ölümlerin büyük oranındaki sebebin yaşam destek uygulaması yapılmamasından kaynaklandığını ifade etti.

Öncelikle çevrede doktor, hemşire veya bir sağlık çalışanı varsa onlardan yardım istenmesi gerektiğini, yoksa ambulans ve sağlık ekipleri gelene kadar hastanın hayatta kalabilmesi için, yaşam desteğinin uygulanması gerektiğini, bu uygulamayı yapmadan önce kendi güvenliğimizi, sonra çevre ve hasta güvenliğinin sağlanması gerektiğinin altını çizdi. Fırat üniversitesi

6. Kat konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.