DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21647030,09%
SEÇİM HAZIRLIKLARI HIZLI BAŞLADI

SEÇİM HAZIRLIKLARI HIZLI BAŞLADI

16 Mayıs 2022 15:01
SEÇİM HAZIRLIKLARI HIZLI BAŞLADI

Okunma: 215 kez okundu.

SEÇİMLERE BİR YIL KALDI, TİTREMELER ŞİMDİDEN BAŞLADI

      Start verildi, süreç başladı. Kaçacak delikler tıka basa dolmaya başladı yer kalmadı, rezervasyonlar boşa çıkıyor. Yalanlar, dolanlar, yemeler, torbalar. Silkelenecek çıkınlar, dökülecek inciler…

Yakındır, güneşi görmek istemeyenler, kış uykusunda takılı kalanlar, gündüzü geceye katanlar, saltanatta sınıf atladıklarını sananlar…

Tir, tir titremeler başladı, evdeki hesaplar çarşıya uymadı, son bir hamle zehirle zıkkım boğazlarda tıkandı.

Hak, hukuk, kul, yetim, öksüz, dul, işsiz, emekli, gariban, yoksul götürdüğün yetmez mi derler adama, geriye gel usul, usul.

Bak geldi, gelecek sandık, korkma veballeri o kutuya sakladık. Söyledik anlamadınız, anlattık dinlemediniz, sabır ettik tınmadınız, aç kaldık dönüp sormadınız, biz doğru kaldığımıza emin olduk, siz kendinize nasıl kefil olacaksınız.

Hesaplar kabarık, anahtar belli, kapalı kapılar açılacak,  günahlar sevaplar ortaya saçılacak.

Kimse masum değil, kimsenin harcı da değil. Kimse sütten çıkmış ak kaşık gibi değil, hiç kimse kimseye vekil de değil.

Küpler kırılacak, çıkınlar açılacak, dut silkeler gibi ne varsa hazinede bir, bir dökülecek. Kimse kusura bakmasın, herkesin var hesabı, belki yarın belki yarından da yakın.

Yalanlar dolanlar sıktı, vatandaş gölündekinden bıktı. Kimse, kimseyi kandırmasın, boşuna oyalamasın, cebimdekinden haberi olmayanlar kendi cebinden hesap ödemeye kalkmasın.

Fakirlik oldu diz boyu, ganimet peşinde koşanlar makamları etmişler suyolu, Kaçar’ı göçeri yok artık bu işin, hani o çok güvendiğiniz fırınlarda birazda siz pişin.

Partiler kuruldu, hedefler oturdu, güçten düşenler ortak aradı, gücü yetmeyenler çözüme odaklandı. Masalar kuruldu, hesaplar bozuldu, gideni geleni olur mu bilinmez, bu kumaşın ipi sanma ki sağlam sökülmez.

Dereyi geçerken boğulanları biz çok gördük, hani biz bölünmez bir bütündük, sattılar konutları yabancılara, yeşil alanları peşkeş çektiler yapılara. Bir çivi çakana dua ederiz dedik, şehrimizi delik deşik ettik.

Bizde adayız desek nereden getirdiniz derler, yok biz öyle değiliz, gariban köylüyüz desek menfaat olmayınca yola çıktıklarımız dökülürler tek, tek. Bizden siyasetçi olmaz desek, sizden iyisi mi olur derler, kimse kusura bakmasın mantığın olmadığı siyasette bizi kurt gibi yerler.

Kimsenin adamı olmadık, kimseye yama yapmadık. Yamuk olmadık hiçbir daim, sen sağ ben selim. Cebine güveneler bir, bir çıkmaya başladılar meydana, kafalarda hep bir numara.

İşin ehlini aramaz olduk, seveni sevileni pes geçtik, her daim önümüze konulan listeden seçtik.

      ONUNCU KÖYDEN DIŞARIYA YANKI YAPAN SESLER…

      Değerli okurlarımız Onuncu köyden yankılanan sesleri sizler için yukarıda derlemeye çalışırken, bir yandan geçim diğer yandan seçin sıkıntısı çoktan başlamış oldu.

      2023 yılı seçim yılı olacak, geçim bu seçimde başrol oynayacak. İşin kısa ve samimi özeti bu olsa gerek, doğrusunu bulursak biz ancak o yoldan gidip gelek.

     Çok şeyler katılmadı belki hesaba, çocuk büyüdü gelmiyor ki ipe sapa. Köydeki emekli avazı çıktığı kadar bağırıyor, cebim delikmiş, söküğü çokmuş, iğne iplik karaborsa olmuş. Yapıştırmak, yama etmek tutmuyor, boş sözler karnımızı doyurmuyor.

      Kısaca noktayı koyduk onuncu köyde oturduk, bu saatten sonra kimse şah değil kimse sultan değil. İpi çözülen, ipi satılan çıkacak meydana, taş olsalar sığmazlar sapana. Ak mı kara, karamı ak belli olacak, herkes kendindeki tuzun tadına bakacak. Bizden söylemesi sizden dinlemesi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.