DOLAR 32,1883 0.02%
EURO 35,0303 0.1%
ALTIN 2.499,61-0,42
BITCOIN 22832235,95%
SERİNCE YOLU YENİDEN DÜZENLENSİN…

SERİNCE YOLU YENİDEN DÜZENLENSİN…

7 Mart 2022 12:55
SERİNCE YOLU YENİDEN DÜZENLENSİN…

Okunma: 65 kez okundu.

Harput’un eski muhtarlarından Feyzi Kahraman, Harput Serince baraj sahili yolunun genişletilmesi, ıslah edilmesi ve asfaltlanmasını istedi.

Harput’a yeni bir gezinti ve piknik yeri kazandırılacağını belirten Harput’un eski muhtarlarından Feyzi Kahraman, “Turizm mevsiminin açılması ile birlikte Harput’a akın eden yerli ve yabancı turistlerin Harput Anguzu Baba güzergahında yol kenarında bulunan çeşitli ağaçlık alanları piknik yeri olarak kullandıkları görülmektedir.

Anguzu Baba ile serince köyü üzerinden baraj sahiline inecek bir yolun on kilometre olduğu düşünüldüğünde Harput’a gelen turistlerin Harput Anguzu Baba serince köyü ve Baraj sahiline rahatlıkla ulaşabileceği düşünülebilir. Harput Serince baraj sahili yolunun genişletilmesi, ıslah edilmesi, asfaltlanması ve çevresinde bulunan piknik yerleri ile baraj sahilinin düzenlenmesi halinde Elazığ çok eksikliğini duyduğu yeni bir gezinti güzergahına kavuşmuş olacaktır.” dedi.

Harput daha cazip hale geleceğini ifade eden Kahraman, “Zikredilen güzergahın çevresinin Orman Başmüdürlüğü tarafından ağaçlandırılması bazı noktalarda Harput Mahalli yiyecek ve eşyasının satılmasına izin verilmesi bu bölgeyi yaşayan bir turizm güzergahı haline getirecektir bu yolun tamamen düzeltilmesi halinde günde iki defa otobüs seferleri düzenlemesi de mümkün olabilecektir.

Zikredilen güzergahta Göllübağ ve Anguzu Baba seyrangahlarının tanzim edilmesi halinde Harput’un tarihi güzellikleri ile coğrafi güzellikleri aynı anda yaşanabilecektir.” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.