DOLAR 32,8246 0.96%
EURO 35,3375 0.96%
ALTIN 2.467,121,43
BITCOIN 21654122,30%
ELAZIĞ BELEDİYESİ SORUNU ÇÖZMEYİNCE, VATANDAŞ KENDİSİ ÇÖZDÜ 

ELAZIĞ BELEDİYESİ SORUNU ÇÖZMEYİNCE, VATANDAŞ KENDİSİ ÇÖZDÜ 

29 Ağustos 2023 16:34
ELAZIĞ BELEDİYESİ SORUNU ÇÖZMEYİNCE, VATANDAŞ KENDİSİ ÇÖZDÜ 

Okunma: 281 kez okundu.

Vatandaş Defalarca Elazığ Belediyesini Aramasına Rağmen, Belediye Yetkilileri İlgilenip Durkataki Bankı Onarmayınca vatandaş Kendisi İlkel Usulle sorunu çözdü..! 

Elazığ Güneykent Mahallesi Güneykent İlkokulu önünde bulunan otobüs durağında ki sorun belediye tarafından giderilmeyince vatandaşlar tarafından çözüldü. Sorunun çözüm adresini yerel yönetimden yani belediyeden bekleyen çiçeği burnunda mahalle Güneykent sakinleri sorun çözülmeyince kendileri çözüm buldu.

Belediye durağına bırakılan oturma yerinin ön destek ayakları durağı yerleştirenler tarafından ne hikmetse unutulmuş ve gel zaman git zaman oturma yeri arka bağlantı yerlerinden kopma noktasına gelmişti. Bölgedeki vatandaşlar tarafından defalarca belediye yetkililerine bildirilmesine rağmen sorunun çözüm noktasında bir ilerleme kaydedilmeyince vatandaşlar sorunun çözümünü kendisi buldu. Oturacak yerin ön iki yanına destek amaçlı tuğla ve taş yerleştiren vatandaşlar sorunu şimdilik çözmüş gibi olsa da belediyenin konuya el atıp sorunu ortadan kaldırıp kaldırmayacağı ise merak konusu oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir vatandaş; ” Biz mahalleye taşındığımızda burada durak yoktu. Okul önündeki her iki durak ta sonradan buraya durak yapıldı. Durağın biri standartlara uygun yapılmış olsa da girişteki durak için aynı durum söz konusu bile değil. Evet, belediyemiz buraya durak koydu Allah razı olsun lakin durak daha ilk yapıldığında camını takanlar vidaları fazla sıktılar diye koskoca camı çatlattılar. Sonrada getirip ön ayakları olmayan bir oturma yeri montelediler. Zamanla ön ayaklar olmadığı için oturma yeri öne doğru eğildi kopma noktasına geldi. Bizde vatandaşlar olarak belediyeye bildirdik tabii. Fakat ne gelen oldu ne de giden. Haliyle yapılmayınca da biz kendimiz böyle bir çözüm geliştirdik. Oturma yerinin ön tarafına tuğla ve taş yerleştirdik” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.