DOLAR 32,8233 0.96%
EURO 35,3143 0.89%
ALTIN 2.466,071,39
BITCOIN 21740362,67%
TEDAŞ ARAZİSİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

TEDAŞ ARAZİSİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

21 Mart 2022 14:58
TEDAŞ ARAZİSİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Okunma: 148 kez okundu.

21YAKLAŞIK YÜZ DÖNÜM

Malatya yolu TEDAŞ.- TEİAŞ. Ya da bu anlamda kurulmuş, sahiplik belgesi verilmiş, kiralanmış birkaç müdürlük binasını bir arada bulunduran yerleşkenin arazisi ilgi çekmeye devam ediyor.

Yaklaşık olarak yüz dönüme yakın bir yer de yüz yıllardır atıl bir halde, arsa olsun bizim olsun mantığıyla şehrin en güzel ve kıymetli yerlerinden birinde bulunan arazi değerini her geçen gün artırmaya devam ediyor.

Arazi, yapılan gizli teklifler, pazarlıklar, kapalı kapılar ardındaki süreçler, ganimet, pay kapma yarışı, bu işin ticaretçileri, orta bulucuları tarafından iştah artırırken, bazı resmi ve sivil toplum kuruluşları’ da yaptıkları ya da düşündükleri projeler için adam ve madam ara bulucularla iş bitirme sevdasına çoktan kendilerini kaptırmış durumdalar.

Aziz şehrin kurulduğu yıllardan süre gelen, otopark alanı, yeşil alan, koruma alanı, sit alanı, kaldırım, kavşak içerisindeki alan, çocuk oyun parkı, resmi daire diyerek satılmayan yer bırakmayan zihniyet şehrin faydasına olan işleri kenara iterek kendi faydalarına olan işlere bakınca bu arsada rüyalarındaki prenses gibi onlara görünmeye başladı.

Özellikle şehrin ana arterinde bulunması, gelişen en kıymetli yerinde olması, alış veriş merkezleri, kavşak noktası, çok katlı binalara komşu olması arsanın atıl halde olmasıyla ilgi çekerken arsanın çok geçmeden kimlere altın tepsiyle sunulacağı merak edilmeye başlandı.

Çok katlı binaların, uyumsuzluğun, imardaki büyük sıkıntının şehri alt üst edip, Çingen çadırına çevirdiği günümüzde yaşanan betonlaşma tokluğuna bu arazinin oksijen olması varken, siyasilerin rant kavgası mı ağır basacak zaman gösterecek.

MİLLETİN SESİ ONUNCU KÖY DİYOR Kİ…

Bakın iyi bakın başka bir haberde konu edindiğimiz alanları satarken sızlamayan vicdanınız bari bu alanda biraz dinsin. Helalleşip bir şeyler şehre bir şeyler kazandırmak isterseniz onuncu köyden size önerimiz olsun. Doğunun en büyük hayvanat bahçesi, doğunun en güzel yaşam alanı, emekli evleri, hobi bahçeleri, okuma evleri, üretim evleri, çocuk oyun evleri varken uzak durun art niyetli düşünceleri bir kenara dua alın.

      Kısaca adı, işleyişi, konumu ne olursa olsun Aziz Milletin olan bu alanlar milletin hizmetine sunulacaksa eyvallah, peşkeş çekilerek satılacaksa haram zehir zıkkım ola.

 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.