DOLAR 32,7949 -0.11%
EURO 35,0957 -0.22%
ALTIN 2.449,88-0,02
BITCOIN 2068199-2,20%
ÜLKE GÜNDEMİ EKONOMİDEN DEPREME DÖNDÜ…

ÜLKE GÜNDEMİ EKONOMİDEN DEPREME DÖNDÜ…

6 Mart 2023 17:55
ÜLKE GÜNDEMİ EKONOMİDEN DEPREME DÖNDÜ…

Okunma: 187 kez okundu.

ÜLKEMİZİN DEPREM ÖNCESİ SÜREKLİ GÜNDEMİ MEŞGUL EDEN EKONOMİ SORUNU, 06 ŞUBAT 2023’TE YAŞADIĞIMIZ DEPREMDEN SONRA DEPREM KONUSU DOĞAL OLARAK ÜLKE GÜNDEMİNİN BİRİNCİ KONUSU OLDU…

Depreme kadar ülke gündeminde olan ekonomi depremin ardından geri planda kalarak ülke gündemine deprem konusu yerleşti. Ekonomiden şikayetçi olan vatandaşlar bir an önce seçim yapılmasını isterken şuan gündemin değişmesiyle birlikte vatandaşlar seçim yapılmalı mı yapılmamalı mı şeklinde de düşünmeye başladı.

Düşünce ayrılıkları nedeniyle yaşanılan depremin sandığa nasıl bir etki yaratacağı merak konusu oldu. Sosyal medya paylaşımlarında bulunan vatandaşlar yapılan yanlışlar nedeniyle yetkililerin neden istifa etmediğini sorarak sandıkta tepkilerini ortaya koyacaklarını dile getirdi.

Asrın felaketinin üzerinden bir ay süre geçti. Sosyal medyada çeşitli spekülasyon yapan hesaplar hakkında adli işlemler gerçekleştirildi ve bazıları ise göz altına alındı. 10 ilde deprem anında büyük yıkımın gerçekleşmesi nedeniyle depremin ilk saatlerinde beklenilen müdahale gerçekleştirilemedi. Bu durum vatandaşların da ikiye bölünmesine neden oldu.

Bir kesim depremin birçok ilde yıkıma neden olmasından dolayı devletin her bölgeye aynı anda aynı şekilde yetişememesinin doğal olduğunu savunurken bir kısım ise depremin ülkemizin kaçınılmaz bir gerçeği olduğunu ve devletin böyle bir felakete hazırlıklı olması gerektiğini savundu.

Deprem öncesinde yapılan anket çalışmalarında cumhur ittifakı ile millet ittifakının arasındaki oy oranları birbirine oldukça yakın seviyelerde gözleniyordu. Anket yapılan tarihlere göre de bazen millet ittifakı bazen ise cumhur ittifakının öne geçtiği gözlemleniyordu. Deprem sonucunda dengeler değişecek mi? Merakla bekleniyor.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.