DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21529341,75%
VATANDAŞIN  EN BÜYÜK SORUNU GEÇİM SIKINTISI 

VATANDAŞIN EN BÜYÜK SORUNU GEÇİM SIKINTISI 

27 Haziran 2023 17:51
VATANDAŞIN  EN BÜYÜK SORUNU GEÇİM SIKINTISI 

Okunma: 118 kez okundu.

HER GEÇEN GÜN YAŞANAN HAYAT PAHALILIĞI VATANDAŞIN BELİNİ BÜKÜYOR…
Elazığ’da yaşayan vatandaşların gündemi hayat pahalılığı. Kazandıkları para ile artık geçim sağlayamadıklarını kaydeden vatandaşlar yetkililerden geçim düzeyini yükseltecek önlemler almasını hala bekliyor Çünkü vatandaşa göre hayat, günden güne pahalılaşıyor.

Elazığ ve çevresinde yaşayan vatandaşın derdi nasıl geçineceği.
Hayatın günden güne daha da pahalılaştığından söz eden vatandaş, siyasileri bu konuda önlem almaya çağırdı.
Gazetemize konuşan üretici de, işçi de hayat pahalılığından şikâyet etti. Çok az sayıda vatandaş geçim derdini bir kenara bırakıp bölge sorunlarını dile getirebildi.

Vatandaşlar siyasilerin kendi aralarındaki kavgayı bir kenara bırakıp ülke sorunları ile ilgilenmesini istediler.

İşte Vatandaşların Söyledikleri:

“Hayat pahalılığı en büyük sorun. Partiler kendi aralarında kendi köpek misali kavga ediyor. Siyasilere güven kalmadı. Aradan yıllar geçti Ne Kuzova ne de Uluova konusunda doğru dürüst tek bir adım bile atılmadı. Yapılacakmış. Ben inanmıyorum. Bu konu çay kahve içilerek konuşulacak bir şey değil. Yıllardır böyle devam ediyor. Umarım gelecek nesil görür.”

“Ben yurtdışından geldim. Bölgedeki en büyük sıkıtı susuzluk. Bu soruna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.”
“Ben üç çocuk babasıyım. Evlatlarımın üçü de üniversitede eğitim görüyor. Hayat çok pahalı oldu. Bu şartlarda üniversitede üç çocuk okutmaya çalışmak çok zor. Bu çocukları okutabilmem imkânsız. İmkânsızlıktan Hayvancılık veya çiftçilikte yapamıyorum. Tek bir iş yaparak da çocuklarımı okutmam imkânsız. Mecburen ikinci bir iş aramak zorundayım”

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.