DOLAR 32,8196 -0.02%
EURO 35,1134 -0.19%
ALTIN 2.445,45-0,20
BITCOIN 2072234-2,03%
Yazıkonakgücü Spor Kulübü Seçmeleri Başladı

Yazıkonakgücü Spor Kulübü Seçmeleri Başladı

6 Mart 2023 17:51
Yazıkonakgücü Spor Kulübü Seçmeleri Başladı

Okunma: 77 kez okundu.

Elazığ 2. Amatör Ligi’ne bir takım daha merhaba dedi. Elazig Yazıkonak Beldesi’nde iş insanı Mehmet Telli’nin öncülüğünde kurulan Yazıkonakgücü Spor Kulübü, gerçekleştirdiği sporcu seçmeleri ile sportif aktivitelerine başladı.
BAŞKAN TELLİ: ”YAZIKONAK’IN SPOR ANLAMINDA GEÇMİŞTEN GETİRDİĞİ BAŞARILARI GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ”
Yazıkonakgücü Spor Kulübü düzenlenen bir kahvaltı organizasyonunda Elazığ Kamuoyuna tanıtıldı. Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, Kulüp başkanı Mehmet Telli, Kulübün Yönetim Kurulu Üyeleri, Kulüp Antrenörü Mehmet Temin ve basın mensuplarının bulunduğu kahvaltı organizasyonu sonrası sporcu seçmeleri yapıldı. Açılış konuşmasında Yazikonak Beldesi’nin spor alanında geçmişte büyük başarılara imza atmış sporcular yetiştirdiğini ifade ederek, geçmişten gelen bu başarıyı geleceğe, yetiştirecekleri sporcularla taşımak istediklerini söyledi. Telli açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Spor Kardeşliktir’ diyerek çıktığımız yolda, önce beldemizin, sonra da ilimizin sosyal ve kültürel anlamda gelişimine katkı sunabilmek adına bu gün ilk adımını attığımız Yazıkonak Gücü Spor Kulübümüzün faaliyete geçtiğini duyurmak isterim. Önce beldemize, sonra da ilimize hayırlı olsun! Gerek beldemizin gerek ilimizin sosyal kültürel ve sportif anlamda gelişmesine katkı sağlayabilmek için bugün kulübümüzün açılışının ilk günü. Biz futbolun sporun siyaset üstü bir güce sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu noktada sporun birleştirici gücüne inanıyoruz. Bu sayede bütün Yazıkonak Belde halkının futbol adı altında birleştirici bir şekilde ilimizin sosyal, kültürel ve sporsal anlamda katkı sağlamak için, kalkınabilmesi için böyle bir adım attık. Bu alanda Hatif başkanımızın desteklerini çok yoğun bir şekilde aldık. Buradan da kendisine çok teşekkür ederiz. Yine gençlerimize futbola ve spora teşvik etmek adına geçmişte Yazıkonak Beldemizde yetişmiş Mehmet Kaplan’lar, Muammer Sürmeli’ler, Mehmet Temin, Beşiktaş kaptanlığı yapmış Ulviler’in, bu beldeden, bu beldenin hamurundan yoğrulduğunu söylemek istiyorum. Bizim sporsal faaliyetlerimizde sadece futbol olmayacak Satranç masa tenisi robotik kodlama İngilizce kursu bu gibi etkinlikleri de en kısa zamanda faaliyete geçireceğiz. Kulübümüz, sadece bir spor kulübü olarak değil, çocuklarımıza küçük yaştan itibaren eğitim anlamında da destekleyici faaliyetlerde bulunmayı amaçlamaktadır. Hedefimiz her anlamda başarı. 2. Amatör ligde faaliyetlerine başlayacak olan futbol takımımızla hedefimiz şampiyonluk. Bunu da başarılarımızla göstererek ilerde ilimizi temsil edecek takımlardan biri olacağımıza inancımız tamdır. Bu konuda bize desteklerini veren başta Yazıkonak Belediye Başkanımız Hatif Çadırcı olmak üzere herkese teşekkür ederiz.
” YAZIKONAK BELEDİYE BAŞKANI ÇADIRCI: ”YAZIKIKONAK’TA ÇOK YETENEKLİ GENÇLERİMİZ VAR”
Açılışta konuşan Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı da Yazıkonak Beldesi için, gençlerimiz için çok güzel bir adım atıldı. Beldemizin nüfusunda gençlerin payı çok büyüktür. Çok yetenekli gençlerimiz var. Atılan bu adım gençlerimiz için çok önemli ve fasydalı bir adımdır. Gençlerimizin Yazıkonakgücü Spor Kulübünde, en güzel başarılara imza atacaklarına olan inancım tamdır. Yazıkonak halkı adına ve belediyemiz adına Yazıkonakgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Telli ve yönetim kurulunda yer alan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
”GSİM İL MÜDÜRÜ ABDULSAMET EREN: ”YAZIKONAKGÜCÜSPOR KULÜBÜ, GENÇLERİMİZİN YETİŞMESİNE CİDDİ KATKILAR SUNACAKTIR”
GSİM İl Müdürü Abdulsamet Eren de sporun içinden gelen biri olarak bu gibi faaliyetlerin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Yazıkonakgücü Futbol Kulübü ile Yurtbaşı Beldesi’nde kurulacak olan futbol kulübünün gençlerin hem zararlı kötü alışkanlıklarından korunmasına, hem de özellikle kendilerini geliştirip ilerleyen zamanlarda bir meslek sahibi olmalarına çok ciddi katkı sunacağını söyledi. Eren: ” Yazıkonakgücü Futbol Kulübü ile Yurtbaşı Beldesi’nde kurulacak olan futbol kulübünün gençlerimize faydası olacak. Buradaki gençlerimizin hem zararlı kötü alışkanlıklarından korunmasına, hem de özellikle kendilerini geliştirip ilerleyen zamanlarda bir meslek sahibi olmalarına çok ciddi katkı sunacaktır. Bugün de özellikle Yazıkonak Futbol Kulübünün kurulmasında belediye başkanımızın, teknik ekip başkanlarımızın, antrenörlerimizin ciddi emeği var. İçlerinde profesyonel, Elazığ’da tanınan Mehmet Temin’in de ciddi emeği var. İnşallah buradan hem iyi sporcular çıkacak, hem de sporcularımızın geleceklerine katkı sağlayacak durumlar olacak.” dedi.
”YURTBAŞI BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ: ”YAZIKONAK-YURTBAŞI KARDEŞTİR”
Seçmelere katılan Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz da Yazıkonak ve Yurtbaşı Beldelerinin kardeşlik vurgusuna dikkat çekerek şunları söyledi: ”Yurtbaşı – Yazıkonak el eledir. Başkanımızdan Allah razı olsun uyum içinde çalışıyoruz. İkimiz de her konuda beraberiz. Başkanımızla inşallah sahada da, futbolda da beraber olacağız. Biz takımımızı kur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.