DOLAR 32,9144 -0.02%
EURO 35,9183 0.02%
ALTIN 2.541,540,28
BITCOIN 2220008-1,14%
Yeni Bahçe Köyünde Konut Teslimi Yapılmadı

Yeni Bahçe Köyünde Konut Teslimi Yapılmadı

21 Aralık 2023 10:13
Yeni Bahçe Köyünde Konut Teslimi Yapılmadı

Okunma: 151 kez okundu.

Yeni Bahçe Köyünde konut teslimi yapılmadı; 42 köy konutu hasarlı ve kış günü boşaltın denildi, YIKILACAK Elazığ’ın Maden ilçesi Yeni Bahçe Köyünde 42 köy konutunun birden hasarlı olduğu ve boşaltılması gerektiği bildirilirken  deprem konutlarının  hala daha teslimedilmemiş olması köylüleri kara kara düşündürüyor.

Yeni Bahçe Köyü’nde evleri hasarlı olduğu için boşaltmak zorunda kalan köy sakinleri; “AFAD’ın teslim etmesi gereken köy konutları henüz teslim edilmedi. Köyümüzde de 42 adet ev yıkılacak.  Bizler bu kış günü her yer sağanak yağmur, çamur nereye gideceğiz? Nereye, ne şekilde eşyalarımızı taşıyacağız? Bizler nerede yaşayacağız? İnanın bunların hiç birinin cevabını bilmiyoruz” dediler.
Köy sakinleri; “Yeni evlerin Mayıs ya da Haziran ayında teslim olacağı söyleniyor. O da bir aksilik olmazsa. Şimdi bizler geldik köy evimizdeki eşyalarımızı bir şekilde çıkarıyoruz. Yarın gelip, suyumuzu ve elektriğimizi kesecekler. Yani yaşayamayacağız burada” diye konuştular.
Köy sakinleri; “Bizim köyümüzün rakımı bin 660, ilk kar düşen yer. Günlerdir de yağmur yağıyor ve her yer çamur oldu. Böylesi bir durumda eşyalarımızı nereye taşıyacağız? Ne bir konteyner getirilmiş ne bir çadır bizlere;  resmen bize eşyalarınızı atın yağmurun altına bizler de gelip evlerinizi yıkacağız demekteler. Peki bizim maddi ve manevi zararımızı kimler karşılayacak?” ifadelerini kullandılar.
Kış şartlarında yıkımların başlatılmasının doğru olmadığını kaydeden bir diğer köy sakini de “Yıkımlar çevre köylerde başladı. Bugün yarın da bizim köye de girecekler. Eşyalarını boşaltmayanlar, eşyalarından da olacak. Vatandaş hava soğuk yağışlı cidden zor durumda. Evleri teslim etmemişler ama vatandaş nereye gideceğini ne yapacağını da inanın şaşırmış durumda” dedi.

Açıklamasını sürdüren köy sakini; “Şu an köyümüzde 42 tane yıkılacak ev var ama hiçbir ev de teslim edilmedi. Vatandaş olarak bizler zor durumdayız. Vatandaşın tüm eşyası çöp olacak. Yazık günah! Köy evleri büyük 10 konteyner verilse bile köylünün eşyası sığmaz. Yıkılan köylerde hayvan yemleri bile telef oldu. Ciddi bir sıkıntı var. Bizler yıkıma karşı değiliz, Mart ayından sonra gelip yıkın!” diye konuştu.

Siyasilerin vatandaştan bu şekilde nasıl oy talep edeceğini de sorgulayan bir diğer köy sakini ise “Seçim ayağında vatandaşa bu kadar eziyet edilirse, hiçbir siyasetçi bu vatandaştan oy filan beklemesin. Vatandaşın hepsi kan ağlıyor. Sorunu birçok siyasetçiye ve bürokrata da ulaştırdık ama kimse sorunumuza çare olmadı” şeklinde görüş bil

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.